Informacje dla polskich związków sportowych

Przygotowanie psychiczne tuż obok dobrego przygotowania motorycznego, taktycznego czy technicznego, to jedna ze składowych sukcesu. Psychologowie zrzeszeni w Sekcji Psychologii Sportu z pełną rzetelnością i zaangażowaniem dbają o ten właśnie istotny składnik. Dzięki ogromnej wiedzy z obszarów takich jak psychologia, sport, a także wieloletniemu doświadczeniu pracy „w terenie” oraz odpowiednim kwalifikacjom, pomagają kompleksowo nie tylko samym sportowcom ale także trenerom oraz wszystkim współpracującym w tym obszarze.

 Psychologowie sportu prezentują holistyczne podejście do pracy, dbając aby każdy aspekt wzmocnienia mentalnego został odpowiednio uwzględniony. Budujemy i dajemy wsparcie psychoedukacyjne w trudnych czy kryzysowych sytuacjach. Uczymy sportowców i trenerów osiągania optymalnych wyników, a także wspólnie pracujemy nad radzeniem sobie z presją czy stresem, zwłaszcza na imprezach najwyższej rangi jak Mistrzostwa Polski, Europy, Mistrzostwa Świata czy Igrzyska Olimpijskie i Paraolimpijskie.

Aby nasza praca była realną i wartościową pomocą, cały czas nie tylko dbamy o nasze odpowiednie kwalifikacje czy postawy etyczne, ale jednocześnie nieustannie kształtujemy swój rozwój zawodowy, biorąc udział w programie kształcenia ustawicznego. W Ogólnopolskiej Sekcji Psychologii Sport zrzeszone są osoby z najwyższymi kwalifikacjami oraz doświadczeniem zawodowym podzielone według trzystopniowej skali,  wskazującej na poziom kompetencji oraz doświadczenia psychologa zaczynając od klasy II, poprzez I a na klasie mistrzowskiej kończąc. Listę wszystkich certyfikowanych psychologów sportu można znaleźć w zakładce Lista Psychologów Sportu.

Celem Sekcji jak i pragnieniem jest aby do współpracy ze sportowcami, zwłaszcza występującymi w reprezentacjach narodowych trafiali tylko profesjonalni i rzetelni psychologowie, merytorycznie przygotowani do tego zadania. Chcemy aby z najlepszymi pracowali tylko najlepsi, dlatego rekomendujemy przede wszystkim te osoby, które;

Ukończyły studia magisterskie z psychologii;Ukończyły studia podyplomowe, kursy z obszaru psychologii sportu;Dokładnie znajdą specyfikę środowiska sportowego,;Posiadają mistrzowską wiedzę oraz lata praktyki w roli psychologa, tak by mogły optymalnie wspierać sportowców i trenerów;

Systematycznie superwizują swój styl i jakość pracy u bardziej doświadczonych kolegów.

Zachęcamy do kontaktu oraz wyrażamy gotowość wsparcia, pomocy, psychoedukacji i  doradztwa.

Zarząd Sekcji Psychologii

Rekomendując certyfikowanych psychologów Sekcji Psychologii Sportu Polskiego Towarzystwa Psychologicznego do pracy w jednostkach sportowych wiemy, że są to osoby, które zdały państwowy egzamin z psychologii sportu, a jednocześnie udokumentowały  swoje doświadczenia praktyczne. W takiej sytuacji mamy pewność, iż osoby te są profesjonalnie przygotowane do współpracy z Polskimi Związkami, Federacjami czy klubami i na wielu płaszczyznach, jaki i mogą wspierać swoim doświadczeniem działaczy, trenerów oraz zawodników.

Listę certyfikowanych psychologów sportu można znaleźć w zakładce

Jeśli macie Państwo problem w zdecydowaniu się na konkretnego specjalistę zapraszamy do kontaktu mailowego